| simonapuffi a întrebat:

Ce program imi trebuie pentru a face subtritrari? si cum le fac? si de ex daca iau un film cu o sub in alta limba cum o pot schimba in romana?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum se fac subtitrari, de la zero!
Pentru aceasta, iti trebuiesc doua programe: DivXLand Media Subtitler si Subtitle Workshop.
DivXLand Media Subtitler este folosit pentru sincronizarea intiala, dupa replicile audio, si, optional - pentru transcrierea replicilor audio.
Subtitle Workshop este folosit pentru: optional-transcrierea replicilor audio, traducere si verificare si sincronizare finala.
http://queen-soft.blogspot.it/2009/07/cum-se-fac-subtitrari-de-la-zero.html
Bafta!