| Kiki20098 a întrebat:

Ce sa faci in vacanta,ca sa te poti pregati pentru scoala, ce trebuie sa invat eu, deoarece trec in clasa 8?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Lucreaza la mate, ia-ti carti cu teste pentru examen ca la mate ai nevoie sa lucrezi multe exercitii.
La romana e mai usor.

| BAD17 a răspuns:

Poti sa cauti subiecte de clasa a 8-a pentru capacitate la romana si la mate si sa te uiti peste ultimele subiecte de la capacitate de anii trecuti si ai putea sa cauti pe google si genurile literare si sa le inveti deoarece ai nevoie de ele la capacitate mai ales ca nu ai de unde sa stii ce gen iti pica

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Pentru mate trebuie sa repeti formulele ai sa rezolvi probleme. La fromana sa cunosti trasaturile fiecarui gen in parte si sa poti face o compunere.
Succes!

| Iwliaaa a răspuns:

Nu te stresa din vacanță, acum, în vacanță, fă orice lucru ce nu ține de școală, citește operele date de profesoara de română apoi citește orice alte cărți pe care le vrei. Încearcă să te relaxezi cât de mult poți încât când va începe școala să faci față materiei, orelor, să începi în forță și să termini în forță. Relaxează-te, te obosești degeaba de acum.

| StefanAlex157 a răspuns:

Si eu trec a 8-a.

| Madalina456789 a răspuns:

Ai putea sa cauti pe internet "sabloanele" de la operele literare care se dau la capacitate la roamana si la mate sa incerci sa lucrezi variante.Inaite de toate iti recomand sa recapitulezi mai ales lectiile la care nu te descurci. P.S. Invata foarte bine teorema lui Pitagora te va ajuta mult.Bafta!