| alexmalex6 a întrebat:

Ce sa le spun parintilor, ca ieri am dat un test la romana si o fost numa de 5 minute si nu cred ca am luat mai mult de 7 cum sa le spun? va rog ajutati-ma si am mai dat si la mate si am luat cred ca 7. HELP ME!

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Adevarul, e mai cinstit si sunt convinsa ca te vor intelege.

| anka a răspuns:

Spune-le adevarul. Se intampla in viata unui elev sa ia si note mai mici. Dovedeste ca poti sa iti repari nota cu una mai mare.

| roby96 a răspuns:

Este mult mai usor sa la spui ca nu a fost vina ta ca ai dat de 5 min si ca subiectele au fost facute sa nu le stiti...greseala recunoscuta este pe jumatate iertatahappy

| Gabrielle a răspuns:

Pai cred ca nu exista vreun copil care sa nu fi avut in viata lui o nota de 7 si cred ca si parinti tai au avut macar o data si ei o nota mica. Explica-le parintilor tai cu calm ceea ce s-a intamplat si promite-le ca la urmatorul test vei lua o nota mai mare(asta daca vei lua mai putin de 7 sau chiar 7)