| Ochiialbastrii a întrebat:

Am luat un 4 la mate si nu stiu cum sa le spun parintilor L`am luat la test

11 răspunsuri:
| Nothing05 a răspuns:

Bunakiss

Asteapta sa ii prinzi intr-o stare mai buna. poate seara la cina cand suteti toti la masa. le spui ca nu ai inteles lectiile care ti s-au predat si nu ai stiut la test.ca vei incerca sa-ti ridici media si ca vei invata mai mult:-)

Cred ca vor intelege si te vor sprijini. e doar un 4oh go on.astea nu sunt probleme:-)). notele sunt trecatoare. important este cu ce ramai;-)

Asa ca ia-ti inima-n dinti si spune-le. e mai bine sa afle de la tine decat de la diriginte sau profesorul resprectiv:-)

Te pupkiss

| doroteea a răspuns:

Asteapta o zi in care iei vreun 10 sau vreo 2 de 10 si atunci spune-le parintilor notele: dar strategia e sa spui prima oara nota proasta, ca dupa aia cele bune sa o mai schimbe oarecum in mintea parintilorlaughing. succeshappy

| Cedry2k8 a răspuns (pentru doroteea):

Asta astept si eu sa fac....trebuie sa ma asculte joi... daca vrea

| Ics a răspuns:

Spune. le Ca Sa Intamplat Pur Si Simplu Ca No Sa Se Mai Repete... Si Io Am Luat Un 4 Si Dupa Un 7 straight face Oricum Nu prea le Am Io cu Matematica. O Sa Te Inteleaga :*

| Kolp a răspuns:

Buna!

Pai is 2 situatii prin care ai putea aborda situatia:

1) Daca tu de obicei iei note mai mici, spune-le in fata, adauga ca a fost greu, chestii de-astea.

2) Daca esti elev de 10, probabil vor intelege ca se mai intampla, dar va trebui sa le promiti ca vei scoate media.

Iti urez noroc!

| lylo a răspuns:

Stiu cum e... te duci frumos la ei ( mai saparata asa ) si le spui ca nu le ai cu matematica si ai luat 4 big grinbig grin

| Andreea_5313 a răspuns:

Poi, le spui si gata. Le recunosti ca ai gresit si ca este meritul tau, nu e sfarsitul lumii ca testul asta te-a prins nepregatita.Se vor supara putin deoarece ei se gandesc la viitorul tau.Important e sa nu te lasi tu batuta si sa mergi mai departe, sa inveti si sa-ti corectezi media.Succes!

| Pisica_6524 a răspuns:

Si` eu am luat anul trecut un 4 la mate la geometrie, pentru ca m-a ascultat din lectia de zi si nu am styut o definitie corect si deja mi-a dat profu` 4.
Eu le-am spus parintilor ca am luat 4 si a zis ca sa nu se mai imtample, altadata sa stiu macar jumatate din lectie ca sa ia-o o nota mai mare. Nu m-au pedepsit, niciodata parintii mei nu ma pedepsesc pentru. note. Eu te sfatuiesc sa nu le ascuzi parintilor ca ai luat nota 4 si sa le zici, sa zici ce ai gresit la test si ca o sa incerci sa nu se mai intample. Vreau sa-ti urez mult succes in continuare si sa nu mai ai note mai mici de 7:*
Te pupsmug.
Si parintii tai sa te inteleaga si sa nu se supere pe tine pentru nota rea.
Ceao`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa le spui indiferent ce nota ai luat!

| xDee a răspuns:

Estii varzalaughing

| xDee a răspuns:

Mai bine. le-ai spunestraight face