| laura99mrr a întrebat:

Am luat un 7 la romana si nu stiu cum sa le spun parintilor...help!

Răspuns Câştigător
| YangMin a răspuns:

Le spui sincer! Fara probleme! Zici ca nu se va intampla! Si daca iti e frica foloseste urmatoarea povestioara:

Testul a fost neanuntat! Si oricum 7 a fost cea mai mare nota! Nu se mai intampla! Iertati-ma! Tuturor li se mai intampla!

love struckNu uita:Nu iti treci nota in carnet!love struck

love struckFundalove struck?

| laura99mrr explică (pentru YangMin):

Pai era cea mai mare nota din clasa...dar pana acum nu am mai luat nici unul...

8 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Tu : Mami, am luat 7 un sapte la romana
Mama : Bine dragul meu!

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...

| DorelSudoru a răspuns:

rolling on the floorlaughingTu nu sti cum sa le zici ca ai luat 7? Simplu vii fericit acasa si le zici...o sa te pupe xDD

| Încrucişătorul a răspuns:

Nu stiam ca mai exista parinti care sa dea in copilul lor ca intr-o vita.

| Alexander123 a răspuns:

Simplu, mai intai ii lingusesti asa... si apoi le zici asa: Mama, tata vreau sa va spun ceva dar promiteti ca nu o sa ma certati? daca zic da, atunci le mai zici: Am luat un 7 la romana, imi pare rau... promit ca ma voi stradui sa-mi repar nota, la mine functioneaza in 98% din cazuri, ok asta a fost calea usoara. CALEA GREA: astepti pana la urmatoarea sedinta cu parintii, o sa afle mama sau tatal tau si o sa-ti iei o bataie serioasa, funda?

| Bubuxx a răspuns:

Te duci la ei.le spui ca ai luat 7 si gata ai scapat, pana la urma e o nota nu o sa te omoare.Bafta!

| SerenaCRK a răspuns:

Sunt mai multe metode. Daca sunt destul de intelegatori, le spui adevarul, fara sa adaugi nimic in plus.Pur si simplu ''Am luat un 7 la romana,o sa ma straduiesc mai mult si imi voi repara media''. Daca sunt exigenti,le poti spune ca nu mai intelegi nimic la romana de mult timp,ca ai fi vrut sa le spui asta dar nu ai vrut sa ii stresezi, ca vei incerca sa vorbesti cu profesoara pe viitor sa iti explice mai detaliat, ca te straduiesti.Eu zic ca ar fi mai buna prima varianta, e un 7, nu sfarsitul lumii!

| Cream a răspuns:

Doar le spui.Ar fi mult mai rau sa afle de altundeva sau de la altcineva.