| alexutza_7365 a întrebat:

Ce sa pun intr-un proiect despre poetul Lucian Blaga? am scris despre viata lui, am pus un portret al lui, am scris citate din prozele lui si am pus o poezie scrisa de el. dau fundita celui mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| Crina_7980 a răspuns:

Poţi să pui ceva de genu "criticii despre Lucian Blaga" sau poeţi renumiţi care au spus despre Lucian Blaga ceva frumos, ca de exemplu despre Eminescu că e luceafărul poeziei româneşti.
Dacă nu, atunci poţi cu un font de genul Calligraphy, adică să scrii foooarte frumos, să scrii vreun citat foarte faimos, va fie really apreciat de profă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

>>incepi cu datele nasterii si numele parintilor, orasul in care s-a nascut (nu folosi netul ca acele informatii sunt puse de oameni simpli ca mine si ca tine)
>>apoi pui studiile (adica unde a facut facultatea...)
>>cariera literara (ce a scris, poezi de-ale lui, ce castig a avut din asta cum ar fi faptul ca a fost propus pentru Nobel...)
>>aPOI ZICI CA A SCRIS nu stiu ce ( Referinţe critice (volume), Fragmente audio,..., proza)

Mai multe informatii se pot lua din prefata unei carti scrise de el! Succes, stiu ca nu am dat un raspuns prea bun, dar totusi big grinfunditabig grin?