| tomy a întrebat:

Ce sanse de castig ai daca din 49 de numere tu alegi 6 si se extrag 35 de numere. Ce sanse ai ca din alea 35 de numere extrase sa fie sa fie alea 6 alese de tine? Ca la 6/49 doar ca se extrag 35 de numere nu 6.

2 răspunsuri:
| LeMoN01234 a răspuns:

Cam 40% daca alegi numerele la o diferenta intre ele daca sunt cat mai apropriate de ex 3 5 6 8 9 10 atunci sansa sa castigi e maxim 10%...

| tomy explică (pentru LeMoN01234):

Nu are sens ce zici nu conteaza cat de mari sunt numerele care le alegi si nici diferenta intre ele. si nu cred ca ai 40% sanse.