| Sylar a întrebat:

Dupa foarte mult timp astazi m-am decis sa joc la loto, si anume 5 din 40.
Asta din 2 motive :
1. Pretul per varianta este mai mic
2. Sunt sanse mai mari de castig ( bifezi 5 numere pe bile, se extrag 6 din 40 - nu explic acum regulile jocului)

Voi jucati? Ce numere? A castigat cineva cunoscut la 5 din 40; 6 din 49; bingo, etc?

O seara buna in continuare!

2 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Bine, vrabia malai viseaza de cand s-a nascut. N-am castigat niciodata la Lotto, dar nici n-am jucat vreodata. Ce ghinion am.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit că o persoană a câştigat marele premiu la 6/49 datorită unui bilet completat deja. Se zice că e o strategie bună, dar eu nu joc; nu (mai) cred în îmbogăţirea peste noapte... Dar să zic un banc:
Era odată un bătrân care toată viaţa şi-a dorit să câştige la Lotto, dar a murit fără să-şi vadă visul împlinit. Ajunge în Rai şi-l întreabă pe Dumnezeu: "Doamne, toată viaţa, un singur lucru mi-am dorit, să câştig şi eu ceva la Lotto. De ce nu m-ai ajutat?" şi El îi răspunde: "Măi, uncheşule, ţi-aş fi făcut hatârul ăsta, dar... trebuia să fi luat şi tu măcar un bilet."