| anonim_4396 a întrebat:

Ce scriu pe declaratie daca am ora de condus intr-o zona carantinata?(aparent inca se tin orele)

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Eu folosesc scuza ''ingrijirea sau administrarea unei proprietati din alta localitate'' (spui si tu la politist ca ai acolo niste animale care trebuie hranite, ai o casa, chestii d-astea). Daca e vorba de cursuri din cate stiu cam trebuie sa ai domiciliu in respectiva zona, altfel esti bun de amenda. Pentru ca se considera ca se pot face online daca zona este carantinata.

| Viorel28 a răspuns:

Aceeasi intrebare am si eu, banuiesc ca interes personal si sa scriem la optini(alte mentiuni)ca mergem la orele de conducere, asta vad solutia.