| ady_2621 a întrebat:

Ce scuze stiti pentru a ma invoi si eu vineri de la munca? Deci de la munca da? Fara scutiri medicale, mi-a murit pisica sau matusa, ca nu tine. Cea mai buna scuza primeste fundita...deci sa va vad.

Răspuns Câştigător
| maya_7683 a răspuns:

,, Sefu, sau sefa... fara nici o scuza si nu admit nici un refuz, azi, am nevoie de un liber. daca nu fac atit de urat incit o sa ma rugati frumos sa plec acasa.Sufar de stres cauzat prin munca asa ca, va rog sa ma invoiti.laughinglaughing
Pai o scuza buna ar fi ca ai o programare la medic si e musai sa te duci.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ti s-a spart o tzeava si trebuie sa aduni apa din casa inaintea de a inunda tot blocul.

| frumushika09 a răspuns:

Merg la o schimbare de experienta cu alta firma-pe asta a folosit-o tata candva!

| Cromasston a răspuns:

Trebuie sa te duci la dentist...sau.trebuie sa vina la tine o firma sa-ti monteze mobila si nu e nimeni acasa.trebiue sa te duci sa-ti intampini unchiul care vine din SUA la gara, etc te descurci tu! Succes!

| Boniboon a răspuns:

Ti-a murit pisica rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci in paralel cu serviciul niste cursuri de engleza/germana/italiana, iar vineri ai examenul de final de curs, sau acum le incepi si dai vineri testarea (tine vo` 4 orelaughing-listening, writing, reading, speakingbig grin ). Eu, mintind asa am scapat de vo` 2 zile de scoalawhistling.

Baftaaa`!

| RikarDo a răspuns:

Vine matusa mea in tara si trebuie sa o astept la aeroport.
Din cauza copilului[daca ai]trebuie sa mergi la scoala ca a facut nazbatii.

| Audrey. a răspuns:

Poti sa spui ca "Sunt extrem de bolnav, am niste dureri de cap ingrozitoare si temperatura, nu pot sa respir bine si noaptea nu pot dormi din cauza acceselor de tuse…" Scuza cu gripa, desi este des intalnita, este destul de usor de crezut. O gripa te poate lovi din senin.
Poti sa spui ca esti organizator al unui eveniment, de exemplu o nunta... a unei matusi[big grin] si ca, ma rog, e absolut necesara prezenta.Sa NU incerci chestii gen "nu mi-a sunat alarma"!
Astea sigur vor merge:
-toxiinfectia alimentara(100%)
-guturaiul, cum am zis si mai sus(80%)
-problema de familie(40%)
La toxiinfectie... poti sa spui ca ai mancat niste mici seara, ca, de, esti si tu roman si ca te simti rau.Ba chiar ai dat la rate si ai pete pe tot corpul.ATENTIE,insa,cand te intorci la serviciu sa pari mai palid. Putina pudra de talc pe sub ochi face minuni!
La guturai spui ce e mai sus si ca ai temperatura.Ma rog, cam astea tin [vezi ca sus ti le-am dat in ordinea credibilitatiilaughing].
In cazul in care nu esti un bun mincinos, poti sa scrii si sa inventezi foarte frumos intr-un e-mail.happy.