| Ruge_Ayda_1993 a întrebat:

Ce se intampla daca pe calculatorul meu apare un mesaj de genul Politia tia blocat calculatorul pentru ca ai incalcat legea...si esti arestatat(a) pentru..., si nu mai pot face nimic, opresc calculatorul si e ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic? Sunt foarte speriata!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este virusul numit "Politia Romana". Politia nu posteaza asemenea anunturi.
Din cate stiu virusul poate fi sters cu Malwarebytes Anti-Malware.

| Ionait a răspuns:

Bitdefender parca avea un tool pentru asta. Daca nu merge reinstaleaza Windows-ul si ai scapat.

| express11 a răspuns:

Google-norton eraser power-incarca-l, foloseste-l

| LTAA a răspuns:

Virus. Te mananca sa umbli pe site-uri dubioase, P*rnache, cumva?

| matrix100 a răspuns:

E un virus asta. instaleaza-ti un antivirus ca sa scapi de el