| Ayris a întrebat:

Mi s-a intamplat ceva aiurea. Cand deschid calculatorul imi pare mesaj ca Pc meu e blocat de Politia Romana. Imi spun ei mie ce legi e posibil sa fi incalcat, si ca in fine trebuie sa platesc 300 lei in termen de 72 de ore. Dar mie mi se pare un fals, credeti ca e posibil?

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Descarca utilitara asta http://download.bitdefender.com/......IcePol.exe si ruleaz-o in "Safe Mode"

| hummmer a răspuns:

E vreun virus ce imbogateste un nenorocit de hacker.Vezi daca porneste in safe mode si fa o scanare cu un antivirus.

| BogdanT a răspuns:

Te-ai virusat! Virusul este de tip Ransomware. Pentru a putea scapa de el folosete Malwarebytes sau Kaspersky Rescue Disk