| Adrian_Dobrin_1993 a întrebat:

Ce sistem de operare imi recomandati sa instalez pe un laptop ASUS (CPU: Intel Pentim B960 2.2Ghz, RAM: 4Gb, are liceenta pentru Windows 7 Premium [x32/x64] dar am instalat Windows 7 Ultimate[x32] pentru a avea si limba romana)?

1 răspuns:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Sincer xp ti-as sugera, pentru windows 7 este nevoie de un pc performant ca sa ruleze bine.
Dar depinde acum si ce fel de ram ai, ddr3? ce frecventa? daca ai cu o frecventa de 1600 atunci ti-ar merge bine pe x64 ca i foloseste pe toti, dar pe 32 nu, ca manca mult din ram.
bafta!