| grigor3 a întrebat:

Ce sunt visele? arata ce ti se intampla in alta viata?

5 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Intamplari care se vor intampla. Alte vieti traite.
Alte universuri si o gramada de lucruri.

Sunt anumite ceaiuri care fac ca visele sa ti le amintesti mai des si sa le retraiesti mai des.

Dupa ce glanda pineala se inchide visele se reduc.

| RAY a răspuns:

Nici vorba de asa ceva, astea sunt fantezii umane, visele sunt create de subconstientul uman, cum mai scris azi pentru un user de ce visam nu se stie si de ce trebuie sa dormim

| CleanHeart a răspuns:

De obicei visezi la ce te-ai gandit ziua sau ce ai auzit, vazut uneori poti visa o persoana care ai vazut-o acum o luna in magazin, deci visele nu ne arata viitorul ele au legatura cu trairile noastre zi de zi.Visam doar ce am vazut, gandit, auzit asa cum am zis mai sus. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele de fapt sunt niste viziuni care cum ar veni te invata chestii.Si,uneori ce nu trebuie sa faci.

| banana05 a răspuns:

Nu arata nicidecum ce ti se intampla in alta viata. Visele sunt o succesiune de imagini, idei, emotii si senzatii care apar involuntar in mintea noastra in timpul anumitor stadii ale somnului. Continutul si scopul viselor nu este inca bine cunoscut, desi visele au constituit de-a lungul istoriei un subiect de interes medical, psihologic, filozofic si religios.
Visele apar mai ales in perioada REM a somnului, adica acea perioada de somn caracterizata de miscari oculare rapide, o perioada in care activitatea cerebrala este crescuta si asemanatoare cu perioada de veghe. Uneori visele pot aparea si in alte stadii ale somnului, dar sunt mai putin vii si mai greu de rememorat.