| BAd-RoMaNcE a întrebat:

Ce trebuie la o scrisoare trimisa in strainatate? ii trebuie ceva special? mai multe timbre sau trebuie sa ma duc sa o trimit recomandata? sau doar ii pun 2 timbre, o pun in cutia postala si gata?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Mie mi-a trimis... miruna apostol de pe TPU...luna trecuta o scrisoare (eu locuiesc in spania!)si am vazut ca ea a pus timbre in valoare de 45 000 de lei vechi!
banuiesc...ca suma se schimba (poate fi mai putin, sau mai mult)depinde de cat de departe este tara respectiva!
mai bine intrebi la un ghiseu de la posta...acolo te lamuresc ei!

| Vrînceanu_Iulia_2000 a răspuns (pentru Leea1234):

Buna, in cat timp a ajus scrisoarea in Spania?

7 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Mergi cu scrisoarea la ghise si iti spune ce trebuie cei de acolo, daca o arunci in cutia postala s-ar putea sa ramana acolo mult si bine sau sa nu aiba timbru care trebuie si sa iti fie aruncata la gunoi.

| alexdop21 a răspuns:

Depinde prin ce o trimiti, daca e prin curierat rapid nu iti trebuie timbre si nebunii pentru ca ti le pun ei, dar daca le trimiti prin posta du-te la chiseu si iti spune doamna de acolo ce trebuie sa pui pe plic

| marie a răspuns:

Mai bine te duci la posta si intrebi cum, iti iei si timbre de acolo si plic si e mai bine asa, eu cred ca e normal, un timbru trimiti patongue dar mai bine intrebibig grin

Bafta!

| Dan a răspuns:

O pui la posta cu timbre si gata.Succes!

| zemantex a răspuns:

In functie de greutate, vei pune timbre in functie de destinatie. daca e mai grea de 21 g va trebui sa te duci la un oficiu postal special (in functie de orasul de expeditie) probabil va trebui sa o inchizi in fata aluia de la ghiseu si sa declari ce e in ea.

| TheBlueButterfly a răspuns:

Cumperi timbre pentru strainatate si apoi bagi scrisoarea in cutia postala!
Bafta!