| Smile_3473 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca vreau sa trimit haine la sinistrati?

Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Parerea mea este sa mergi tu, personal, sa le duci sau sa le trimiti prin cineva de incredere.Nu le duce la centrele de colectare sau la primarii, caci se fura ca-n codru.Intotdeauna cand au fost inundatii si s-au trimis ajutoare pentru sinistrati, cei din primarii au furat tot ce s-a putut fura.Ca sa fii sigura ca ajutoarele ajung la acei oameni napastuiti, fa cum ti-am zis eu! Asa e cel mai bine.Toate cele bune!

1 răspuns:
| piktor a răspuns:

Mai bine le duci la centrele de colectare decat sa te duci pana in moldova sau cine stie unde pentru 2-3 saci de haine
sau daca sunteti mai multe persoane care v-atio hotarat sa trimiteti bunuri in zonele afectate puteti merge cu o masina