| Fancyuiop a întrebat:

Ce trebuie să faci după ce ai dat probele de aptitudini? Care sunt etapele admiterii în liceele vocaționale?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt exact acelasi, cu exceptia probelor de aptitudini, ca la celelalte licee, bineinteles daca ai reusit la aceste probe.
Sustii evaluarea nationala si apoi optezi, pe locul intai, pentru liceul la care ai sustinut probele si vei intra daca vei avea media necesara, in cazul in care sunt mai multi candidati decat locuri.