| anonim_4396 a întrebat:

Ce va place cel mai mult la Romania?

Răspuns Câştigător
| machupicchu a răspuns:

Plecati oriunde afara din tara. stati cel putin o luna si... veti constata ca va este dor(specific ramanesc si fara corespondent) chiar si de "tarana" (pamant) din tara noastra. Ai impresia ca tie nu ti se poate intampla... si totusi,... incearca o astfel de experienta si, ai sa te convingi... ca iti place tot ceea ce inseamna ROMANIA...ca este singurul loc in care te poti simti TU, in tot ceea ce inseamna personalitatea ta, tu omul care stand aici crezi ca este mai bine "dincolo"... du-te si convinge-te... cu siguranta ai sa te intorci... iar noi te vom astepta, chiar daca nu te cunoastem... pe tine, om al poporului raman din ROMANIA...

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Viata - te transpune in epoca de piatra.

| Wtf9000 a răspuns:

Numele.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nimic

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nimic

| selef a răspuns:

Ca se afla in Europa si nu in Africa.

| danutzzz1992 a răspuns:

Romania este o tara frumoasa! Si fiindca este si tara ta trebuie sa ii dai respectul cuvenit("trebuie" nu ca cel care a scris intrebarea, la general) Sunt multe lucruri frumoase in tara noastra si nu le apreciem cum ar fi trebuit exp: litoralul romanesc, care tari nu ar da sa aiba si ele iesire la mare? noi avem si nu valorificam deloc ba chiar facem litoralul murdar, mai este delta dunari un loc foarte frumos unde sunt multe animale rare, munti. Stiati ca mai mult de jumatate din lungimea Carpatilor se afla pe teritoriul romaniei? Ar mai multe de zis despre minunatiile tari noastre dar nu am eu cunostintele despre tot dar sunt pesteri frumoase, dar sunt orase frumoase(excludem bucurestiul-un oras care polueaza in fiecare zi dar... ) dar sa zicem sibiu, targu mures, iasi, brasov, cluj-napoca, timisoara care ar putea sa te uimeasca cu frumusetea lor si monumentele istorice care le au!

| ionnik a răspuns:

Nimic e tara plina de comunisti ratati

| alma a răspuns:

Limba noastra ca-i o comoara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt prea multe care sa iti placa aici, dar fiecare tara are frumusetile ei happy iar Romania are multe zone turistice uimitoare happy desi sunt multe lucruri mai neplacute happy dar sa vedem partea frumoasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai mult imi plac fetele/femeile din romania, sunt cele mai frumoase. (cred ca de dorul lor nu plec din tara). Imi mai place peisajele. Si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa zicem, ca sunt obligat sa imi placahappyImi este dor de tara...mai bine zis de Iasi... Avem multe lucruri frumoase in tara, dar, nu stim sa le aratam.

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

In romania nu imi place nimic. e o tara plina de oameni coruptzi, multa minciuna, egoism si prostie.asta e parerea mea