| AvalohAlyn a întrebat:

Ce iti place la Romania?

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trenurile

| mihai69 a răspuns:

Că încă mai rezistă, în ciuda tuturor atacurilor, jafurilor și josniciilor la care e supusă de către către unii vecini și / sau băștinași.

| Frank51 a răspuns:

Ungurii.

| AFR81 a răspuns:

1. Capitala - imi place foarte mult sa imi petrec timpul acolo pentru ca da, ai ce sa faci
2. Traditiile - in Maramures, Bucovina si chiar si Moldova, este minunat sa iti petreci timpul, mai ales in perioada sarbatorilor
3. Relieful, flora si fauna - suntem norocosi sa avem toate formele de relief, plus o flora si o fauna foarte bogate
4. Istoria - avem o istorie foarte frumoasa, bogata si cu care ne putem mandri

| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

Adica la Bucuresti sa vezi sobolani,gunoaie,strazi care nu au vazut asflat niciodata,drogati care umbla cu seringa dupa ureche in gara de nord sau ferentari, pantelimon.
Aglomeratie in trafic si fiecare ciurcula pe unde apuca. Pietoni care traverseaza precum oile, soferi care circula pe linia de tramvai, lipsa centura a orasului... da ai ce sa faci. Sa iti mananci nervi, mai ales in trafic. Super capitala a romaniei. A ajuns Brasovul si Clujul sa scuipe in cap Bucurestiului.

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merg la Bucuresti pentru ca sunt foarte multe evenimente culturale si sportive, numeroase muzee, mall-uri, restaurante, cafenele si foarte multe oportunitati. Nu mai spun ca este cea mai buna varianta pentru a practica tenis la nivel amator. Nici ca Biblioteca Nationala e fascinanta. De asemenea, venind dintr-un oras mic, imi place foarte mult unul populat, poate suprapopulat precum Bucurestiul. Nu frecventez locurile acelea cu sobolani, homosexuali, tigani, drogati si lucruri de genul acesta.
In orice caz, raspunsul meu este mai mult decat inutil intrucat nu stiu de ce naiba incerci sa ma combati, sa imi schimbi parerea mea personala, modul mea de a ma raporta la acest oras.

| mentholinks a răspuns:

Prostituatele din Germania.

| Nemessys a răspuns:

Clima
Relieful
Istoria (pacat de ea)
Libertatea

| AC4S4 a răspuns:

Transilvania (incluzand toate regiunile intracarpatice).

| Yurisa a răspuns:

Forma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transfagarasan
Transalpina
Lacul Vidraru

| chuckmanson a răspuns:

Natura
Istoria
Literatura

| DorelExpertu a răspuns:

1.Fetele
2.Minorele
3.Majorele

| gothicbat a răspuns:

Avem multe locuri și peisaje de vis, e o țară superbă din acest punct de vedere.

| DOOOPX a răspuns:

Nimic :/

| Angelindeed a răspuns:

Nimic

| vjr1979 a răspuns:

Relieful...

| Romanul12 a răspuns:

Nimic absolut nimic. Pot spune ca o urasc. Degeaba avem noi locuri frumoase si nu stiu ce inventatori. Locurile le distrugem si inventatorii nu sunt promovati cum trebuie si nu sunt ajutati, majoritatea vand proiectele altor tari. Fabrici in Romania 0 fata de Germania. Cum crede guvernu ca o sa supravietuiasca prin oamenii plecati in strainatate si trimit bani acasa. Ba mai ii si o limba grea

| Yurisa a răspuns (pentru Romanul12):

De aia te cheama "romanul21"? laughing

| Romanul12 a răspuns (pentru Yurisa):

Cand fac 22 de ani pun romanul22winkinghee hee))

| Romanul12 a răspuns (pentru Yurisa):

Deocamdata am doar 12

| Romanul12 a răspuns (pentru Yurisa):

12 anisori

| anonim_4396 a răspuns (pentru Romanul12):

Romania este o tara frumoasa. Numai ca e prost condusa.

| Yurisa a răspuns (pentru Romanul12):

Ah, sa ma ierti laughing

| uigreSleinaD a răspuns:

Ca nu imi permit sa ma plictisesc.