| Stitch92 a întrebat:

Ce va place la Romania?

6 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

Hmm. Daca am sta sa ne gandim, tara noastra este frumoasa in ea insasi. Avem toate tipurile de relief, avem peisaje uimitoare.si nu putem spune ca tara noastra e urata! Intra-adevar, sunt oameni care NU STIU SA O VALORIFICE! dar asta nu inseamna ca nu mai exista oameni cu inima, ca nu mai exista oameni inteligenti.sau ca nu mai exista oameni care vor binele.Totusi, orice subiect pe care l-am discuta, ar avea o parte pro/contra. Puteti sa luati si SUA sau orice alta tara /stat / oras, etc., si sa vedeti ca intalniti acest caz. Haideti sa ne gandim la partea buna, chiar daca, ca oriunde, se mai infiltreaza si "partea rea". happy.O sera buna!kiss

| carminaburana43 a răspuns:

Relieful,anotimpurile si caci cunosc aceasta tara pentru ca aici m- am nascut si trait jumatate de secol.Aicim-is inmormintati cei dragi cei care m-au crescut si aici am trait prima meapoveste de dragoste.

| MissxD a răspuns:

Sincera sa fiu nimic laughing nu avem un grad de civilizatie ridicat din pacate! Si ne ducem de rapa cu tot cu politica.

| Afdsa a răspuns:

Ce vă place la România?
Nimic!
Ce nu vă place la România?
Tot!
Este o ţară de căcat, efectiv mi-e ruşine că fac parte din ea!
Cum zicea şi @xtinaa :
Civilizaţie = 0 barat.
Politică = 0 barat. (ş.a)
Mărog...

| IngerAlb a răspuns:

Pai,faptul ca m-am nascut aici, in Romania ma atrage foarte tare. Avem multe locuri de vizitat foarte frumoase.Fiecare are o istorie aparte.Romania este incarcata de istorie, teoretic vorbind.Nu pot zice ca Romania este o tara foarte tare, ca nu este.Dar nu este de vina tara din cauza acestor parlamentari prosti.

| teodora555 a răspuns:

Nimic .