| HighFlyer a întrebat:

Va place Romania, de ce?

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,imi place...pentru ca e tara unde m-am nascut, unde traiesc si unde o sa-mi dau ultima suflare

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Imi place si nu pot explica de ce.Doar ca nu pot sta mult plecat inafara...Pacat ca niste ticalosi ne mentin in trecut.

| Mihaela1964 a răspuns:

Pnetru ca sunt romanca.

| SisMusic a răspuns:

NU! Fiindca este o tara cu majoritatea locuitorilor prosti crescuti manelisti lipsiti de scrupule si judecati dupa actiunile unei "rase" (tiganii; doar unii) care ne face tara de ras si ne murdareste numele dupa actiunile lor meltene!
Cam asta ar fi pe scurt!
Bafta in continuare!winking

| HighFlyer explică (pentru SisMusic):

Stii majoritatea celor care spun asta, ca nu le place Romania, sunt prosti si n-au habar nimic de Romania.
Tu poate esti un frustat, pesimist.

| SisMusic a răspuns (pentru HighFlyer):

Asta e parerea ta dar stii cum se simte un roman in Spania si franta! NU sa fii facut tigan hot javra nu cred ca ti-ar placea prea mult!
Sau sa nu-ti dea voie sa treci granita cavai domnule ai o sticla de cafea in geanta(eu fiind minor)!

| HighFlyer explică (pentru SisMusic):

Cei care conteaza din alte tari stiu ca romanii nu sunt tigani.

| SisMusic a răspuns (pentru HighFlyer):

Da dar ceilalti care cu ei ce facem?

| HighFlyer explică (pentru SisMusic):

Ceilalti sunt o parte din oamenii de rand(putini sunt inteligenti si afara) ca cocalarii de la noi din tara, foarte prosti si invidiosi pe romani, pentru ca datorita noua ei nu mai au de munca pentru ca noi facem totul mai bine si cerem si mai putini bani. Francezii sunt cei mai josnici oameni, acolo esti invatat sa fii egoist, etc. Spaniolii, italienii si englezii sunt lenesi(exact ca astia manelari de la noi, pentru ca fiecare padure are uscaciunile ei)
Deci chestiile astea ca strainii jignesc romanii este pentru ca se simt inferiori si sunt invidiosi. O calitate a romanului este inteligena(nu la toti dupa cum vezi) si de a lua de tot cate ceva(adica sa invete, nu sa fure).

| SisMusic a răspuns (pentru HighFlyer):

Nu neaparat erau si batrani care totusi cred ca la varsta lor nu-si permit sa vorbeasca chiar oricum si aveau un limbaj! Pana si copii evitau sa se apropie de Romani!

| HighFlyer explică (pentru SisMusic):

Cum adica pana si copii, nu e ca si cum ar face ce vor ei, ei fac ce le zic parintii, daca parintii tai ti-au spus de Mos Craciun iti aduce cadouri de Caraciun ai crezut pana cand ti-ai dat seama ca nu exista.
Si faza cu batranii e de discutat, nu cred ca toti credeau acelasi lucru si multi sunt spalati pe creier de ce le zice mass-media, exact ca-n Romania.

| SisMusic a răspuns (pentru HighFlyer):

Pai la asta m-am referit si eu ca toti judeca dupa aparente iar aparentele acestea este imaginea care ne-au construito conationali nostri de asta nu ma am asa mult respect pentru Romania(dupa cum am zis strict parerea mea)

| HighFlyer explică (pentru SisMusic):

Ar trebui sa n-ai respect fata de tigani, nu fata de Romania si pe pe tigani ar trebui sa-i numesti concetateni, asta daca nu esti si tu tigan.

| SisMusic a răspuns (pentru HighFlyer):

Pai pentru tigani nu am respect dar sunt si din ce in ce mai multi Romani care isi insusesc din ce in ce mai multe atribute de la tigani!

| HighFlyer explică (pentru SisMusic):

Cum am mai zis romanaii iau cate ceva din orice, cred ca daca am sta langa africani am fi negri laughing, asa langa tigani ce te asteptai sa se intample?

| SisMusic a răspuns (pentru HighFlyer):

Da spirirul de turma se manifesta la cote maxime!

| GigiManivela a răspuns:

Deoarece avem tpu.ro, iar tu imi vei da funda pentru raspuns laughing