| Mihai651 a întrebat:

Ce vrea sa zica Einstein prin "ma intereseaza doar cum gandeste Dumnezeu" vrea sa zica ca il intereseaza cum ar gandi natura nu? acum fara sa veniti cu ideea ca Einstein credea intr-un mos cu barba ca nu e asa,daca spuneti asta mai bine nu raspundeti,puteti veni cu alta parere, dar eu asta cred ca zicea avand in vedere ca pentru el Dumnezeu era natura si unviersul!

3 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Albert Enstein a fost foarte religios, chiar a deschis Universitatea Ebraica din Israel. Daca tu nu crezi in,, mosul ala cu barba'', atunci in ce crezi?

| Volsvagan70 a răspuns:

Daca a spus "Dumnezeu", inseamna ca Dumnezeu este.

| TheCraftingHero a răspuns:

Mane, sincer, dar sincer, esti foarte prost. Daca pentru tine Dumnezeu e un "mos cu barba" esti foarte prost.De ce? Nu pentru ca nu crezi in acest "mos cu barba", ci pentru ca felul in care te-ai exprimat arata faptul ca tu vezi doar o parte a paharului(nu conteaza daca e cea plina/cea goala).Tu ai studiat teroia Evolutionismului dar ai uitat de Creatie.Asa ca pls, daca nu stii despre ce vorbesti, nu mai veni cu idei *** cum ca Einstein nu credea in Dumnezeu, pentru ca sa stii ca(,) credea.