| anonim_4396 a întrebat:

"Adevarul e ca imi place de tine. Gandeste-te la asta". Replica asta mi-a macinat creierul toata ziua. Asta mi-a spus azi o fata si habar n-am ce sa fac. Nu stiu daca o plac sau nu. Draguta e, inteligenta e, n-am ce comenta, dar parca am o retinere. Am incercat sa imi ascult inima, dar nu vrea sa zica nimic, creierul imi zice ba sa accept ba sa nu. Faza e ca eu nu am mai avut vreo prietena si habar n-am cum ar trebui sa ma simt, cum ar trebui sa reactionez. E destul de aiurea, toata ziua m-am gandit la asta si nu am reusit sa imi dau seama daca o plac sau nu. Mai m-am gandit si ca daca o placeam in momentul in care imi zicea asta trebuia sa ma simt extrem de bine si sa ma simt usurat ca a facut ea pasul asta, dar nu m-am simtit asa. Stiu ca nu aveti voi de unde sa stiti ce simt eu ca sa ma puteti ajuta, avand in vedere ca nici macar eu nu stiu ce simt, dar neavand prieteni m-am gandit ca orice parere de la voi e bine venita.

Multumesc de atentia acordata. Numai bine.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te place, te place...totul e roz si frumos, dar gandeste-te ca daca te implici intr-o relatie cu ea, va trebui sa interactionati.Convorbiri nocturne, ore pierdute, iesiri in public s.a.m.d.Ati putea iesi o data la un suc, sa vezi daca se leaga ceva...iar daca nu-i cazul, nu te forta.N-ai vrea sa devina o povara.
O intrebare simpla, dupa care incerc sa ma ghidez si eu de obicei: simti nevoia de a cunoaste mai multe despre ea?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca eu vorbesc cu ea la scoala, dar sa-mi trag palme daca stiu ce simt pentru ea. Ba simt ca o plac ba ca nu, de fapt nici nu prea stiu ce inseamna sa placi pe cineva.
Cat despre intrebarea ta, nu stiu. Nu prea sunt eu o persoana curioasa de felul meu, in general astept intrebari si pe urma le pun si eu pe aceleasi. Cunosc cate ceva despre ea, dar nu stiu, e greu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai de-asta ar fi o intrebare cheie.Asa dezinteresat cum esti, ar fi chiar o noutate ca o alta persoana sa-ti starneasca interesul.Cel putin asa vad eu situatia ideala.Incearca sa-i acorzi mai mult timp.
Plus ca din moment ce a avut curajul sa-ti spuna ca te place, sigur o sa te inteleaga daca ii vei spune ca inca nu esti sigur de ceea ce simti.
...Iar acum revin la ce-am scris mai sus: petreceti putin timp departe de nava mama, ca simpli amici.O sa fie o atmosfera diferita de cea de la scoala, si cine stie, poate chiar iti va face placere, iar daca nu se intampla nimic, eh...
In rest, sincer, nu prea stiu ce sa spun.Si eu sunt la fel de pierduta in situatiile de genul.
Bafta.

| Ichnat a răspuns:

Inima mereu zice ceva... doar trebuie sa folosesti perechea de urechi care sa o auda! happy

Si... nu trebuie sa-l bagi pe domnul creier in seama deloc, cand vine vorba de a place pe cineva! tongue

| joanna222 a răspuns:

Apropiă-te de ea și dacă te simți atras de ea, atunci o placi, dacă nu, nu o placi. Parerea mea

| joanna222 a răspuns:

Sau dacă simți fluturași în stomac

| MissSmith a răspuns:

Eh, s-ar putea sa razi de ce iti zic eu acum dar cand sunt indecisa iau o moneda si o arunc. Aleg cap si pajura iar atunci cane e in aer stiu ca primul lucru care imi vine in minte e cel pe care mi-l doresc.
Daca raspunsul este nu, gandeste-te ca poate nu i-ai acordat destul timp, ca nu stii foarte mult despre ea ca persoana. Ii poti spune ca ai vrea sa o iei usor, sa vezi daca totusi e ceva care te atrage in mod special.