| NinaWoolf a întrebat:

Cine imi face cate o prop cu cuvintele:
pilda
mantuire
minuni
judecata particulara
judecata obsteasca
sinoade ecumenice
erezii
intrupare
Va rog frumooos! dau funda si voturi!(prop dezvoltate si frumoase)

Răspuns Câştigător
| xJelenaTrueLove a răspuns:

Iisus le spune apostolilor o pilda cu un om sarac si un om bogat.(pilda)
Domnul nostru Iisus Hristos ne-a binecuvantat cu mantuire.(mantuire)
Acest zid face parte din cele 7 minuni ale lumii.(minuni)
Fiecare om dupa moarte va avea parte de judecata particulara si de judecata obsteasca(judecata particulara si de judecata obsteasca)
In timpul in care traia Iisus aveau loc sinoadele ecumenice.(sinoadele ecumenice)
Grezii au infiintat la inceput cateva erezii despre intruparea Dumnezeiasca a lui Iisus Hristos.(erezii)
Aceasta este o intrupare a lui insusi Dumnezeu.(intrupare)

sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Este prea simplu. Poti sa te descurci si singura.