| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta? Care sunt regurile unu discurs?

4 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Din pacate nu exista un plan prescris pentru scrierea unui discurs, totusi incearca http://motivonti.ro/regulile-unui-discurs-reusit.html

| cristina10cris a răspuns:

Nu sunt chiar niste reguli dar trebuie sa scrii un discurs din punct de vedere gramatical corect sa nu fie nici prea lung nici prea surt si cand il citesti sa pronunti tare si clar si inainde de al prezenta repetal de mai multe ori parerea mea.Succes cu discursul!

| mona11111 a răspuns:

Discurs pe care va trebui sal enutez in fata colectivului de lucru...