| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma inscrie la evaluarea nationala?
doamna diriginta mi-a dat sa semnez ceva dar nu stiam pentru ce e?
oare semnatura aia era ca vreau sa particip la evaluarea nationala?
multumesc

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Da, semnatura aia era pentru inscrierea la examenul national. N-ai de ce sa-ti faci griji.

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Si totusi, ZOB n-a zis rau ce-a zis: cat vei trai tu sa nu semnezi " ceva dar sa nu stii pentru ce e".
Acum esti inca un copil, ai terminat a 8-a, semnatura ta poate nu are o mare greutate din punct de vedere juridic, dar de pe acum trebuie sa inveti sa citesti de 7 ori inainte de a semna ceva. Orice! Iar cand nu intelegi, nu te lua dupa ceilalti( las` ca semneaza ei, semnez si eu, toti la gramada, ce poa` sa ni se intample?) mai bine intreaba clar si insista pana te lamuresti.
Noi, aici, putem presupune orice, ca nu ne doare capu` sa avem pareri dar tot la vorba lui ZOB ajung: la scoala ta trebuie sa intrebi, ei stiind cel mai bine cum sta treaba.
Tin pumnii pentru saptamana viitoare. Bafta!

| djdani2010 a răspuns:

Sa stii ca nu am chef sa ma enervezwinking
daca ai venit doar sa dai un raspuns aiurea care pe mine nu ma ajuta nu nimic, mai bine nu scriai...
si sa stii ca s-a terminat scoala. la mine(clasa a 8-a)

| djdani2010 a răspuns:

Multumesc @BLKZ

| ZOB a răspuns:

Ba, in primul rand trebuie mereu sa citesti ce semnezi...de unde stii ca nu ai semnat ca esti de acord sa-ti vinzi sufletu'? In al doilea rand, daca nu stii trebuie sa intrebi, dar nu aici ci la scoala ca aia stiu mai bine ce se intampla.