| Andrey222 a întrebat:

Cine ne inscrie la evaluare nationala clasa a 8-a parinti sau diriginta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potrivit metodologiei in vigoare, inscrierea in clasa a IX-a, la invatamantul de zi, a absolventilor de gimnaziu (cu exceptia celor care candideaza pentru licee/clase pentru care se sustin probe de aptitudini, a celor care solicita inscrierea in invatamantul special si a celor care candideaza pe locurile speciale pentru romi) se face prin repartizare computerizata, in ordinea descrescatoare a mediilor de admitere, in baza optiunii candidatului pentru filiera, profilul, specializarea sau domeniul respectiv si in limita locurilor aprobate, prin planul de scolarizare, pentru unitatile scolare finantate de la bugetul de stat.

| Alynn98 a răspuns:

Diriginta

| Alynn98 a răspuns:

Diriginta.

| anonima2311 a răspuns:

Sunt tot a 8-a. Mie mi-a dat diriginta o fisa de inscriere, sa o completeze unul dintre parinti, si sa i`o aduc luni. Trebuie sa primesti si tu o fisa de tipul acela. Nu e mare lucru scris pe acea fisa, trebuie sa completeze parintele numele lui, numele tau, semnatura, data.happy