| AcelOmCareStie a întrebat:

De ce nicio clasa de a opta nu face banchetul DUPA evaluarea nationala?
Adica WTF! Este cu mult mai logic sa o dai dupa. Nu?
Acum sunt clasa a opta si eu impreuna cu inca cativa colegi chiar nu ii intelegem pe ceilalti care vor sa facem banchetul inainte de evaluare.
Cum as putea convinge pe majoritatea si si pe doamna diriginta sa o facem dupa evaluarea nationala?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca dupa examene toata lumea in vacanta, cuii ii mai pasa de banchet?

| Xdreaper21 a răspuns:

Ca sa te distrezi
Daca nu scrii nimic bun acolo vei fi cu gandu ca nu il iei si nu te vei mai distra
Pe langa asta iti relaxezi creierul
Daca tot facem banchetu dupa evaluarea nationala de ce sa nu scoatem si zilele pe care nu le faceti sa invatati
Mi se pare normal si corect sa ai timp de invatat si inainte de asta o petrecere

| AlexandraAG a răspuns:

Banchetul se face inainte deoarece iti relaxezi creierul o seara si dupa te apuci de invatat serios pentru examen. Degeaba il faci dupa ce n-ai scris nimic la examen =)

| AcelOmCareStie explică:

Frate, inainte de examen toata lumea e stresata cu acesta, iar la banchet nu te poti distra asa de bine(pentru ca si atunci te gandesti la examen).
Pe cand dupa admitere ai toata vara la dispozitie sa chefuiesti si sa faci ce vrei.