| benga94 a întrebat:

Cine ma lamureste si pe mine cu urmatoarea problema! Deci am PC vreau sa imi cumpar si tableta cum bag net pe ea? pan wifi cum se procedeaza? nu le am cu chestiile astea, am inteles ca e ceva ca un aparat wirles si ca ai net toata casa la orice sau ceva de genu lamuriti-ma si pe mine!

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa-ti cumperi tableta cu wi-fi.
Trebuie sa-ti cumperi router.
Cablu de net pe care il ai acum intra in router, de la router pleaca un cablu la PC. Router-ul va emite pe o anumita
frecventa internetul in toata casa. Prima dara cand te vei conecta cu tableta, o sa-ti ceara o parola. O introduci si asta e tot. Pe urma nu mai cere parola.

| CaTaLyn18 a răspuns:

Ca sa ai net iti trebuie router ca sa poti sa accesezi internetul pe tableta. Tu ii dai la setari, wifi si dupa ce ti-a configurat cineva routerul (ca sa mearga netul), tableta iti detecteaza automat reteaua de net (de la router) si pe urma scrii parola pe care o ai la router si gata... Funda?