| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu aceste intrebari:
1. Daca functionarii une institutii publice nu-si fac datoria fata de cetateni de vina este democratia?
2.Autoritatile publice sunt indreptatite sa se comporte preferential fata de cetateni
3. Functionari publici au dreptul la greva

4. legea functionarului public cere ca o persoana cu aceasta calitate sa nu detina alta functie publica in afara celei de profesor si sa nu fie implicat in activitati private aducatoare de profit in domeniul in care ocupa functia publica respectiva

Vi se pare corecta aceasta prevedere?
Ce alte lucruri credeti ca nu sunt compatibile cu statul unui functionar public

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ar fi mai bine dacă ai citi aici, http://www.dreptonline.ro/......public.php
Pa, pa.