| Robert_1777 a întrebat:

Cine poate sa imi spuna cum decodez Lg Optimus One P500... dar il am codat pe Vodafone si il am sub contract are ceva?
Si un sit daca s-ar putea sa vad unde il decodez!

Răspuns Câştigător
| InvisibleTouch a răspuns:

Daca este sub contract si vrei sa-l decodezi o sa platesti astfel :
1. Deblocarea unui terminal achiziţionat cu abonament se poate efectua în service-ul autorizat Vodafone sau prin cod deblocare, contra taxei de:
a. 52, 08 EUR ( TVA inclus) dacă se doreşte deblocarea până la împlinirea a 12, respectiv 24 luni de la achizitionarea telefonului (perioada contractuală).
b. 10, 416 EUR (TVA inclus) dacă se doreşte deblocarea după împlinirea a 12, respectiv 24 luni de la achiziţionarea telefonului.
2. Deblocarea unui terminal achiziţionat împreună cu o Cartela Vodafone se poate efectua în service-ul autorizat Vodafone sau printr-un cod de deblocare, contra taxei de 10, 416 EUR ( TVA inclus).
3. Deblocarea terminalelor achiziţionate independent de serviciile de comunicaţii Vodafone se efectuează gratuit.

| Robert_1777 explică (pentru InvisibleTouch):

Si daca il am sub cotract cu Vodafone trebuie sa dau vodafonului o suma de bani ca sa pot decoda?

| InvisibleTouch a răspuns (pentru Robert_1777):

Da, exact cum ti-am spus...

7 răspunsuri:
| Daniels89 a răspuns:

Ti-l decodez eu moca da-mi add la iliescu_danyel se face pe baza de imei cod in 5 minute e decodat nu trebuie conectat la PC

| Daniels89 a răspuns (pentru Daniels89):

Nu se mai face pe imei daca vreti veniti la targu jiu si se face pe cablu cu 20 lei si nu mai dati add

| Daniels89 a răspuns:

Nu se mai afce pe imei nu mai dati add doar daca vreti pe cablu in targu jiu la 20 lei decodarea

| Daniels89 a răspuns:

Nu mai dati add nu se mai face pe imei

| lexz a răspuns:

Pierzi garantia daca il decodezi.
http://www.youtube.com/watch?v=v-bbhU9rwX8 / http://sim-unlock.net/simlock/LG/P500/ si altele. Poti cauta si tu pe Google ceva ce te multumeste!