| Andreea_7289 a întrebat:

Cine poate sa-mi dea si mie niste idei de poze artistice? Am vazut ca se,, poarta" cele cu ochelari...cum sa fac si eu poze ca cele de pe site-uri dar totusi sa para originale? funda:X

Răspuns Câştigător
| Lalala202 a răspuns:

Cele mai frumoase fotografii artistice vin din inspiratie de moment, ca sunt multi care le fac "ca la carte" este alta treaba, sunt o gramada de stiluri, idei si forme ale fotografiei artistice. In natura, indoor, etc etc etc.:) In primul rand iti trebuie un aparat de calitate, sa iasa si fotografia bine. Degeaba ai idei daca nu le arati la o calitate destul de buna incat sa se inteleaga ceva. Altfel pare o simpla incercare. Consulta un specialist, sunt atatea cursuri si etc, conteaza de la persoana la persoana, de la aparat la aparat, de la fotograf a fotograf!:) Fiecare are viziunea lui...

Uite, de aici poate iti vine inspiratie. http://funyage.hi5.com
Incearca si pe deviantart.ca pe hi5 gasesti in majoritate bot roz;))

Multa bafta in ceea ce vrei sa faci.:)