| francut a întrebat:

Cine stie (cei de la Arte, in special) sa-mi spuna si mie ce fel de vopsele sunt astea: https://imgur.com/a/pu5Cn
E ceva ce se ia cu mana din borcanas si se aplica pe orice. Ma innebuneste o matusa ca vopseste asa ouale cu ele dar, nu mai gaseste vopselurile. Am cautat in librarii, hipermarket-uri, dar cica nu sunt guase, acrilice, nimic din ce gasesc eu. Multumesc.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil a folosit ceva vopsea "de ulei" sau acrilic, care s-a ingrosat (s-a evaporat solventul din ea), devenind "pasta".
Poti cumpara vopsea acrilica alba si sa amesteci colorant praf (oxizi) de culoarea dorita, dupa care lasi o zi deschis capacul, pana ce se ingroasa suficient.