| anonim_4396 a întrebat:

Conforma calculelor efectuate de savanti, urmasii unei plante de papadie, timp de 10 ani ar putea sa acopere toata suprafata globului pamintes.De ce atunci suprafata Terrei nu este acoperita? funda pentru cel mai corect rs!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar putea in mod teoretic nu inseamna ca si pot in mod practic. Sunt cel putin 2 cauze mari: conditiile improprii pentru ea(si aici intra multe - apele, muntii, tinuturile polare, deserturile, etc) si distrugerea ei(prin recoltare, eradicare ori pasunare). Numai bine!

| MITZANUL a răspuns:

Deoarece calculele sunt facute pentru conditii ideale, conditii care nu se intrunesc in realitate.