| anonim_4396 a întrebat:

Salutare...Stie cineva de ce suparafa Terrei nu este acoperita cu plante de albastrite?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca nu au conditii propice de dezvoltare pe intreaga suprafata a Terrei.
Oricum, intrebarea ta e tare dragutsa, mi-ar place sa traim pe un pamant plin de albastrite.happy

4 răspunsuri:
| Cαтєα21 a răspuns:

Intrebarea a fost pusa in baza unui postulat.''Conform calculelor efectuate de savanti, urmasii unei plante de albastrita, timp de 10 min, ar putea sa acopere toata suprafat globului pamintesc''

| cioca99 a răspuns:

Datorita climei si reliefului. daca nu intelegi o sa dezvolt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu vrea. ce tu-ti pui albastrite-n cap ca asa vreau eu?

| LoverAngel05 a răspuns:

Deoarece confor. Tezei a 2
"In fiecare generatie numarul urmasilor nascuti este mult mai mare decit al celor care ajung la maturitate si se pot reproduce in continuare"
(Voi avea intrebarea aceasta la testul la biologie de miine)