| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Constiinta care ar supravietui mortii fizice e un fel de suflet? Dupa cum zic unii, nu fac eu afirmatia asta!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De unde dumnezeu sa stim noi asta?

| j1NNNx a răspuns:

Omul e format din trup si suflet. trupul dupa moarte ajunge in pamant (in mod normal) iar sufletul are toate functiile pe care le ai si cand esti viu, respectiv : poate simti, poate vedea, poate vorbi, dar nu poate comunica cu fiintele vi.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Da de cand e lumea asa este...ce se naste are suflet plange, .viseaza...gandeste

| ALYR222 a răspuns:

Da e ceva de genul.