| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Cu ce card poti sa faci cumparaturi de pe ebay si care este mai avantajos? Apropo, daca imi fac trebuie sa mai platesc. Am inteles ceva pentru intretinere...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca ai niciun avantaj indiferent de card. Poate e mai avantajos sa ai cont in moneda in care platesti ca sa eviti cursul de schimb valutar.

Pentru card trebui sa platesti niste comisioane aferente administrarii contului in principiu

| sierra1 a răspuns:

Eu am platit cu un card BRD asociat unui cont in euro si nu am avut probleme

| mihai69 a răspuns:

Cu orice card acceptat de PayPal, operatorul de plăți pentru eBay.
Eu am unul de debit în lei de la ING. Nu plătesc nimic în plus.