| Anonimul151 a întrebat:

Cu ce firmă de curierat va veni coletul dacă awb-ul începe cu F... ( și continuă cu 6 cifre ) - punctele sunt cifre. ). Nu îmi dau seama. Nu am mai avut un astfel de awb.

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Fan Courier?

| Anonimul151 explică (pentru supadeceapa):

Da, fan courier. Însă în mailul primit de la vânzător nu a fost specificat firma de curierat. Plus că a venit și din Cehia și nici nu știam asta. Astăzi când am primit mesaj de la fan courier, a fost cu totul alt awb, fix cum îl primeam de obicei de la ei.

| Smolbean a răspuns:

Cauta pe google internațional tracking și introdu nr de awb. Acolo o sa îți apară cu ce curier vine

| Anonimul151 explică (pentru Smolbean):

Degeaba. Am cautat și îmi spune că numărul awb nu poate fi găsit la nici o firma de curierat din România. Coletul a fost expediat ieri, deci trebuia sa fie în sistemul vreunei firme. Doar, să nu fi pus numărul awb site ul de pe care am comandat, pentru că pare a fi un site fantomă.

| Smolbean a răspuns (pentru Anonimul151):

Dacă pare a fi fantomă, e clar...
Asteapta câteva zile, poate primești nr de telefon al curierului... Dacă nu, fa reclamație

| Anonimul151 explică (pentru Smolbean):

La cine ar trebui să fac reclamație? Oricum, plata nu am făcut-o cu cardul. Ci am ales ramburs... Firma asta nu răspunde nici la mail-uri nici la telefon.

| Smolbean a răspuns (pentru Anonimul151):

La protecția consumatorului cred ca... Sau la politie? Dacă plătești ramburs sunt totuși șanse sa vina coletul. Dacă vine, verifica l de făt acu curierul, sa nu ai surprize