| GEORGE a întrebat:

Cu ce scot toti virusii din pc ca nu pot cu antivirus. cel mai bun primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Scherimuvi a răspuns:

Ial pe acesta
Vedeti pe multe site-uri mesaje care va anunta ca PC-ul dvs. este infectat cu un numar de virusi si cu un numar de fisiere suspecte. Aceste programe sunt fake antivirus. Adica programe antivirus false.
Aceste site-uri va recomanda sa faceti urgent o scanare online apoi sa instalati un antivirus pus la dispozitie de "expertii" care v-au avertizat asupra infectarii PC-ului. Alte alerte online nici nu va mai avertizeaza atunci cand instaleaza in PC-ul dvs. asa zisele software-uri antivirus. Este de ajuns sa faceti click pe un buton de "Scan Now!" si programul incepe sa se instaleze. Dupa instalarea programului "antivirus" exista doua cai prin care incearca sa scoata ceva bani de la dvs. Prima metoda raportul de scanare. Falsul program antivirus scaneaza PC-ul si va arata ca aveti foarte multe fisiere infectate, iar pentru a le devirusa este nevoie sa cumparati programul (nu-l cumparati pentru ca ramaneti fara bani si oricum PC-ul dvs. nu va fi in siguranta cu un asemenea software).
A doua metoda este cu un fake antivirus – spyware. Falsul antivirus se instaleaza pe PC-ul dvs. va trimite mesaje care instiinteaza ca descopera fisiere virusate si va afiseaza raporte de devirusare 100%. De fapt, acest fals antivirus nu face altceva decat sa va infecteze PC-ul cu o gama larga de aplicatii spyware, adware, trojans plus alte minuni de genul acesta.
Pentru a verifica daca pe PC-ul dvs. a fost instalat un astfel de program, aplicatia Remove Fake Antivirus va este de folos. Detecteaza cele mai populare programe de fake antivirus si va ajuta sa dezinstalati software-urile antivirus false.
Va ajuta sa scapati de antivirusi falsi precum:
* Cyber Security
* Alpha Antivirus
* Braviax
* Windows Police Pro
* Antivirus Pro 2010
* PC Antispyware 2010
* FraudTool.MalwareProtector.d
* Winshield2009.com
* Green AV
* Windows Protection Suite
* Total Security 2009
* Windows System Suite
* Antivirus BEST
* System Security
* Personal Antivirus
* System Security 2009
* Malware Doctor
* Antivirus System Pro
* WinPC Defender
* Anti-Virus-1
* Spyware Guard 2008
* System Guard 2009
* Antivirus 2009
* Antivirus 2010
* Antivirus Pro 2009
* Antivirus 360 and
* MS Antispyware 2009
Download Fake Antivirus Software – link download –

6 răspunsuri:
| GEORGE explică:

Nu merge nici un program. nu porneste oricum mersi de sfaturi all.

| CoffeeTIME a răspuns:

Da`i foc la pc.( virusii nu rezista la temperaturi ridicate)

| Rain_1754 a răspuns:

Incearca cu Paracetamol.

| Moiseicip a răspuns:

Reinstaleaza windowsul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi dai in Run> scrii regedit> si de acolo ai putea sa ii scoti, dar e cam complicat. Uite un site despre virusi. http://www.pcthreat.com/parasites.html

| WyLy a răspuns:

Reinstal windows