| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se curata petele de mucegai?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se sterge cu clor si putina apa, daca este pe pereti, gresie.pentru materiale din lana este un spray special, pentru baie sau bucatarie exista un var special

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Le poti curata cu clor sau cu solutie speciala pentru mucegai... care o gasesti la chimicale.

| viorel2c a răspuns:

Exista niste pulverizatoare(ca acelea pentru.sters geamuri)de la diverse firme(Spektra, Bison)in magazinele mari de constructii destul de bune.Eu am fost multumit

| monicaclaudia a răspuns:

Ai uitat ca sa mentionezi de pe care superficie?
eh ai incercat cu apa si clor in caz ca mucegaiul e pe pereti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea este incompleta, pentru ca nu se precizeaza de pe ce anume se doreste a fi scoase petele de mucegai, de pe tesaturi, de pe pereti etc. In general pentru scoaterea acestor pete se foloseste otetul, mai ales cel de mere sau clorul.