| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se ia pata de rugina? de pe un tricou de bumbac!

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Inceraca cu un concentrat de Ariel pus pe pata si lasat acolo 24 ore (o lingura de ariel intr- cescuta de apa bine dizolvat) apoi asa cum e in masina de spalat

| mami a răspuns:

Atentzie la culoare, orice pui pe rugina decoloreaza si slabeste si tzesatura
, iti spun din proprie experientza
nu mai folosi cleme ieftine, iar daca s-a deteriorat uscatorul mai eficient este sa cumperi altul nou sau sa cumperi vopsea spray pentru metal si sa il vopsesti din nou vopsitul il faci doar in aer liber si pune ziare sub el

| Haydee a răspuns:

Cu Vanishlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca cu zeama de lamaie