| j1NNNx a întrebat:

Cu un buget de pana la 1500 lei imi lua o unitate sau pot construi una de pe care sa fac livestream? este mai profitabil sa o fac eu din bucati sau sa o iau intreaga direct facuta?

Răspuns Câştigător
| Bogdann1107 a răspuns:

Salut, pentru live stream iti trebuie un pc puternic.
Cel mai bine intra pe pc garage sectia forum si pune exact intrebarea. bugetul, pentru ce il folosesi etc.
Chiar daca vrei pentru live, trebuie sa duca si live si jocuri...destul de greut!
Vb cu cei de la pc garage au raspuns pentru orice este legat de pc!

7 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Salut! Recomandarea mea este sa mai astepti macar o saptamana pana apar procesoarele Ryzen 2 care vor veni cu grafici integrate RX Vega, ce vor putea ajunge un GT1030-GTX1050 din urma. Procesorul in sine + grafica integrata vor fi destul de capabile sa-ti permita sa faci stream cu LOL, CSGO, DOTA 2 si alte jocuri.

| Superior a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3171688/ este o alegere foarte buna in momentul de fata la suma de 1500 lei. Are un procesor puternic (ce atinge un i5 skylake/kabylake, ba chiar l-ar depasi) alaturi de o integrata ce a reusit sa bata GT 1030, situandu-se ca performante intre 1030 si 1050! (incredibil asa ceva). De asemenea ai 4 sloturi de memorie RAM, putand sa upgradezi cei 4GB oricand fara prea mare efort. Si poti face si cam ce ti-ai propus intr-un mod decent.

| Superior a răspuns:

"în 11 Februarie | Viscol112 a răspuns (pentru Superior):
Mai proaste ca tine nu cred ca sunt. Nu vad unde e prostia."
Doamne mi-ai dat ignore m-ai uimit happy

| DumitruS a răspuns:

Vezi aici, astia au reduceri de obicei: http://bit.ly/2EYTUdz

| Superior a răspuns (pentru DumitruS):

Nu mai raspunde te rog in prostie, esti campionul zilei si degeaba! Ai pus un link cu calculatoare proaste.

| j1NNNx explică (pentru Superior):

Post hunter, asa ajung unii campioni. eu l-am evitat, nicio problema.

| DumitruS a răspuns (pentru Superior):

Mai proaste ca tine nu cred ca sunt. Nu vad unde e prostia.