| iovangeo a întrebat:

Cum a evoluat creierul uman atat de mult, maimutele si ele au creier, dar ele nu am constiinta sau ce anume? noi de ce avem a evoluat in timp?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informeaza-te pe net, albinele pot invata. Si ele pot imita. Exista si o carte: "Human brain is a time machine" (sau ceva de genul). Nici noi, oamenii, nu luam decizii ca vrem ci asa functioneaza subconstientul. Ce e diferit la noi e ca avem limbi vorbite si logica. Orice organism care are locomotie sau functii de indeplinit are matematica in el.