| Udar a întrebat:

Cum adica irigare a creierului?

11 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!, pai semnele ar fi pierderea constientei, convulsii, incetinirea respiratiei care afecteaza iremediabil activitatea creierului, chiar prin scaderea nivelului de irigare a acestuia cu sange!, Sanatate!, Pa, pa!

| danbnz a răspuns:

Adica sa-ti inunde ceva informatii creierul... adica pune mina si citeste, adica nu mai pune intrebari timpite...

| stealthb a răspuns:

Irigare = vascularizare

| alle_1861 a răspuns:

Parca, si din cate imi aduc aminte sa ajunga sangele la creier.

Răspuns utilizator avertizat
| Paris a răspuns:

Nu stiu sa iti explic, pot sa iti spun doar ca irigarea creierului se face cu sange tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am cunostinte despre acest lucru, dar oxigenarea creierului este foarte importanta atata stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica, fluxul sangvin sa nu fie obturat, pentru a obtine irigarea creierului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am aceeasi problema, oricum nu este bine

| marioas a răspuns:

Darind, cand auzi de irigare, gandeste-te la udarea unei flori cu apa sau a unei gradini.Irigarea creerului este la fel numai ca se face cu sange, de aceea se zice sa te odihnesti mai bine avand picioarele mai sus decat corpul. Ce-amai buna irigare e sa stai in cap, lipit de perete.