| canazar94 a întrebat:

Cum aflu ce driver trebuie la placa de baza?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Drive pack solution

| dannyel86 a răspuns:

Te uiti pe placa de baza, sa vezi modelul, apoi intri pe site-ul producatorului si descarci driverele pentru aceasta, care sa fie compatibile si cu sistemul de operare instalat (WindowsXp, Windows7, Win 8.1 sau Windows10).
Daca unitatea e in garantie si are sigiliul pe ea sau daca nu te pricepi sa desfaci unitatea, programul Aida64 te ajuta sa afli date despre toate componentele din sistem. Tot acest soft iti va spune si denumirea placii de baza.
Descarci, dezarhivezi, rulezi. Nu necesita instalare versiunea a doua din lista.
https://www.aida64.com/downloads

| BuLaNNNeL a răspuns:

Incearca driver identifier. Iti gaseste driverele lipsa, driverele care trebuie sa le upgradezi. Merge si pe xp.

| canazar94 explică (pentru BuLaNNNeL):

Le gaseste si le instaleaza? ca nu se conecteaza la net chiar daca e conecat la cablu

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru canazar94):

Da, iti va deschide o pagina web cu linkuri de download pentru driverele lipsa, si la alea care sunt vechi ai linkuri de download pentru noile update-uri. Vezi sa ai debifat casuta aia cu I don.t have a internet conection sau ce scrie.