Întrebare recomandată | IzzyTDG a întrebat:

Cum ajung in zona lacul tei? Respectiv la facultatea de constructii civile? Stau in zona vitan.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cu tramvaiele 16 sau 36 sau autobuzele 182 sau 282 http://www.utcb.ro/newimg/admitere/baza.htm
Tramvaiul 16 are capatul in piata Sf. Vineri, putin mai sus de Unirea mergand spre Universitate, autobuzul 182 il poti lua din zona Piata Victoriei, presupun ca pe acolo stii sa ajungi (ori cu metroul de la Mihai Bravu, ori cu autobuze pana in Piata Unirii). Cred ca mai simplu ar fi sa iei tramvaiul 16 din Piata Unirii

| IzzyTDG explică (pentru mixxjim):

Si pana unde iau 16-le?

| mixxjim a răspuns (pentru IzzyTDG):

Statia se numeste Bulevardul Lacul Tei, ar trebui sa cobori cam la a 8-a statie, intrebi si tu vatmanul sau pe cineva in tramvai, ca n-am mai fost demult cu tramvaiul, nu mai stiu exact cum are statiile sau sa nu pierzi numaratoarea la statii.

| IzzyTDG explică (pentru mixxjim):

Sper sa gasesc tramvaiullaughing multumesc oricum. ai o funda:*

| mixxjim a răspuns (pentru IzzyTDG):

Hai na, ca n-o fi asa de mic laughing Dupa ce treci de magazinul Cocor, pe aceeasi parte cu el putin mai sus este statia, e capat de linie si e o statie f. mare, sigur gasesti. Si intrebi, ce-i mare lucru sa deschizi gura sa intrebi? Ai de facut in jur de juma de ora cu tramvaiul, ca sa stii daca ai o ora de ajuns