| TitoJacksana a întrebat:

Cum ajung la metrou la statia piata romana? Ce schimb? Stau in Bucurestii Noi!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Metrou de la statia Laminorului pana la Basarab si acolo schimbi si te duce direct la Romanawinking

| sonya a răspuns (pentru alina2k18):

Duci userul in eroare. Metroul de la Basarab nu il duce la Romana, ci il duce spre Stefan cel Mare, Dristor.

| suntserios a răspuns (pentru alina2k18):

De la basarab nu este linie directa la Romana, trebuie sa mai schimbe odata la Victoriei.

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Iei metroul pana la Basarab. La Basarab cobori si treci pe peronul de langa. Nu traversezi, ci este exact linia de langa. Iei spre Dristor si mergi 2 statii pana la Victoriei. La Victoriei cobori, urci scarile si cauti linia Berceni. Iei metroul spre Berceni si mergi 1 statie.

Mai simplu, iei 331 si te lasa la piata Lahovari in Romana de unde mergi f putin si ajungi la metrou. 331 il iei de la Jiului.

Succes

| Alexee33e3 a răspuns:

De la ce statie pornești, daca stai pe lângă bazilescu, jiului poti sa schimbi la gara de Nord, apoi la piata victoriei