| Miirena a întrebat:

Cum aș putea să dezactivez notificările de pe messenger de la o singură persoană? Gen, de la restul să primesc mesajele și de la o singură persoană să nu îmi apară doar dacă verific eu? Se poate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai nou se cheamă "restrict".
Intri în messenger pe persoana respectiva, apeși pe "i" în coltul din dreapta sus, iar în partea de jos a listei, ai acel "restrict".
Conversația o vei găsi apoi în "message request".

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Click pe clopotel dreapta sus si dezactivezi tot ce este acolo.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, sunt două variante:
1. Treci persoana respectivă pe mut
2. Selectezi "ignore messages".

Varianta a doua te ajută și să citești mesajele fără să îi apară "seen". Dar probabil nu îi va mai apărea cand esti/ai fost activa.

| Miirena explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum ajung la "ignore messages?"

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Miirena):

Mai nou se cheamă "restrict".
Intri în messenger pe persoana respectiva, apeși pe "i" în coltul din dreapta sus, iar în partea de jos a listei, ai acel "restrict".
Conversația o vei găsi apoi în "message request".