| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa invat engleza? mai eficient? aveti vre un site /ghid ceva? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Duolingo. Iti faci cont si inveti engleza, cu asistenta in limba romana.
Simplu, interectiv, la indemana oricui!

1 răspuns:
| An0nym0ws a răspuns:

Incearca sa joci jocuri online in care comunitatea sa vorbeasca in engleza, eu asa am invatat 80% din engleza pe care o stiu.(League of Legends)
Mai poti vorbi cat ca mult posibil in engleza, oricat de putin ai stii, in timp prinzi cuvinte noi.
Mai poti sa te uiti la filme in engleza si sa asculti replicile personajelor, apoi sa te uiti la subtitrari si sa faci corespondenta cu fiecare cuvant.
i ultimul lucru ar fi sa vorbesti cu cineva care e dintr-o tara unde se vorbeste engleza, pe Facebook, asa inveti si prin intermediul asta.
Sper ca te-am ajutat, mult noroc.