| Cpri69 a întrebat:

Stie careva vreun site in care pot sa invat engleza? Dati-mi cel mai eficient site. happy

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand acest site: http://engleza.xyz/

| Cpri69 explică (pentru OnuOnulică):

Multumesc, o sa-l incerc! happy
big grin

| OnuOnulică a răspuns (pentru Cpri69):

Cu plăcere. Eu cu acest program am învățat cât de cât engleza. E mult mai bine să înveți de la 0 tot.

| Sn4k3 a răspuns:

Duolingo.

Răspuns utilizator avertizat
| Cpri69 explică:

P.S: (Sa nu fie aplicatie pe telefon, ca am cam ramas fara telefon.)

| RAY a răspuns (pentru Cpri69):

Aici ai tot ce vrei doar sa vrei sa inveti http://cursuri-de-limbi-straine.blogspot.ro/

| Cpri69 explică (pentru RAY):

Multumesc, o sa-l incerc! happy

| RAY a răspuns (pentru Cpri69):

Fii atent, este obligatoriu sa cunosti 200 de verbe, verbele sunt foarte importante fara ele nu te poti exprima deloc si conjugarea lor desigur, apoi vreo 2000 de cuvinte macar 30 pe zi,cu astea creezi propoziti,apoi asculti muzica cu versuri in limba romana,vezi filme, mai conversezi in engleza, toate astea le ai acolo, trebuie sa ai vointa, ambitie, engleza nu e o cerinta e ceva obligatoriu oriunde in lume